Color matching game

color matching game

Color matching game 

Tak jak obiecałam w poście o wieszaniu prania z Mrs. Mcnosh, mam dla Was grę, którą nazwałam „Color matching game”. Grę tę również możecie wykorzystać przy temacie „ubrania”.  Jeśli pracujecie z maluchami, możecie oczywiście pomysł ten wykorzystać w inny sposób. Zaraz podpowiem jaki.

Gra wymaga trochę czasu do przygotowania, ale naprawdę warto. Zaczynamy od przygotowania ubrań, potrzebne są nam takie, które będą kolorystycznie odpowiadały kolorom na kostkach do gry. Kostki, można wykonać samemu, lub po prostu kupić. Jeśli macie większe kostki do gry, możecie przykleić na nie kolory, tak aby każda ścianka miała inny kolor. Do gry potrzebujecie 3 kolorowe kości. Ja osobiście kostki kupiłam, a ubrania wydrukowałam, zalaminowałam i  wycięłam.

color matching game

Zaczynamy! Na podłodze lub stole rozkładamy ubrania (im więcej tym lepiej) i rzucamy kostkami. Wypadł kolor zielony, żółty i niebieski. Osoba, która wurzuciła te kolory ma za zadanie znaleźć ubranie, które    ma dokładnie taką kolorystykę i je nazwać. Jeśli to zrobi zabiera znalezione ubranie, a tym samym zdobywa punkt. Grę możecie skończyć w każdym momencie lub wtedy , kiedy na stole nie zostanie nic.

W grupie z maluchami lub dziećmi, które dopiero rozpoczynają naukę j. angielskiego, możecie zamiast ubrań wydrukować np. kwiatki, rybki lub motylki. Wtedy skupiacie się na kolorach, a nie na częściach ubioru.

color matching game

W filmiku możecie zobaczyć jak gramy z córką w domu. W nim zdradzę  również jak szybko przygotować ubrania, których przygotowanie zajmuje troche  czasu.

Mam nadzieję,że pomysł na „ color matching game” przyda się na Wasze zajęcia. Gra zajmuje bardzo mało miejsca, więc jeśli jesteś nauczycielem, który pracuje w kilku miejscach, możesz ją bez problemu wszędzie zabrać. Polecam zabierać tę grę również na rodzinne pikniki lub wakacje, jest tak prosta,że  grać w nią może cała rodzina 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *