Robimy pranie z Mrs. McNosh

Robimy pranie z Mrs. McNosh (6)

Nie wiem jak u Was , ale moi studenci mieli w tym roku bardzo długą przerwę w nauce języka angielskiego, dlatego nowy semestr planuję rozpocząć od powtórzenia. Na początek planuję przypomnieć dzieciom zagadnienia zimowe, a więc pogodę, pory roku i  ubrania. Jedne z moich ulubionych zajęć z kategorii ‘ clothes’ są zajęcia z książką  „Mrs. McNosh Hangs Up Her Wash”. Na czym te zajęcia polegają? Po prostu siadamy i robimy pranie z Mrs. McNosh 🙂 

Robimy pranie z Mrs. McNosh (1)

Jest to  kapryśna opowieść o ekscentrycznej, starszej kobiecie i jej dziwnym sposobie wykonywania ulubionych prac domowych. Pani. McNosh tak bardzo uwielbia wieszać pranie na sznurze, że wszystko w jej domu również trafia do prania i suszenia! Oprócz sukienek, skarpetek, koszul i bielizny pani McNosh wiesza sztuczne zęby, psa, lampę, latawiec, a nawet pieczonego indyka.

Robimy pranie z Mrs. McNosh (1)

Rymowany, prosty tekst jest zabawny i wciągający, dlatego dzieciaki szybko zapamiętują nowe słownictwo. Tak jak wcześniej wspomniałam, Pani McNosh wiesza nie tylko ubrania, ale również liczne, dziwne przedmioty więc na jednej lekcji dzieci nie tylko  powtarzają, ale również uczą się nowych słówek. Ich ulubione to oczywiście „sztuczna szczęka” 🙂  Pamiętajcie im więcej śmiechu na zajęciach tym lepiej, a przy tej książce śmiechu jest cała masa!

Książkę zakupiłam w Kanadzie i bardzo ubolewam nad faktem, że bardzo wiele tytułów z wydawnictwa Scholastic jest tak trudno dostępna w Polsce. Na szczęście jest Youtube i to właśnie tam znalazłam wersję opowiadaną.

Jeśli chcecie użyć pomysłu z wieszaniem prania na sznurku, zachęcam do wykorzystania tego nagrania. Możecie użyć też go w formie ’ listeningu’ gdzie dzieci ze słuchu muszą odnaleźć odpowiednie przedmioty do powieszenia. Jest przy tym dużo dobrej zabawy! Gwarantuje Wam to!

Zajrzyjcie tu również za kilka dni, szykuję dla Was naprawdę świetną grę związaną z ubraniami i kolorami. Kiedy uczyłam dzieci w Chinach uwielbialiśmy grać w tę grę, więc mam nadzieję, że i Wam się spodoba.

Robimy pranie z Mrs. McNosh (1)

Mam nadzieję, że  pomysł, który Wam przedstawiłam przyda się Wam na lekcjach! Życzę udanych zajęć i  wspaniałego nowego semestru!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *